ATEAS Security 5.0.2

Novinky ve verzi:

files/info_dnn.png

Umělá inteligence v ATEASu

Technologie umělé inteligence prokazují svou využitelnost v oblasti analýzy videa. ATEAS se bude počínaje tímto upgrade postupně rozšiřovat o funkce založené na neuronových sítích od analýzy a rozpoznávání typů objektů až po forenzní analýzu a vyhledávání v záznamu na základě metadat poskytovaných umělou inteligencí.

files/info_detection.png

Detekce objektů pomocí AI

První z funkcí řešenou již za pomocí AI v podobě neuronové sítě spuštěné na GPU je detekce a rozpoznávání základních objektů jako je osoba, auto či autobus. Funkce dovoluje vytvořit zóny v obraze a propojit detekci objektu s událostním řízením v systému (ochrana perimetru atd.). Funkce je dostupná v edicích PROFESSIONAL a UNLIMITED.

files/info_walls.png

Android a více videostěn

ATEAS již podporuje zapojení Android TV a displejů jako videodohledových stanic do systému. Nyní je možné tato zařízení ovládat vzdáleně jako součást video stěny v kombinaci s běžnými PC monitory. Verze 5.0.2 dále umožňuje vytvořit libovolné množství oddělených video stěn s automatickým přepínáním.

files/info_features.png

Mnoho vylepšení

Aktualizace dále přináší celou řadu vylepšení v mnoha oblastech od plynulého přechodu mezi 360-stupňovým a korigovaným obrazem, nové možnosti exportu do MP4, ovládání mapy a mapové legendy, vyhledávání externích událostí, plánovaných změn prostorů na klientských stanicích až po blokování RZ na jiných kamerách (zabránění zpětné detekce).


 

 

ATEAS Security 5.0.1

files/info_masking.png

Zamykání záznamu

Jednotlivé části záznamu je nyní možné zamykat pro prohlížení s nastavitelnou úrovní autorizovaného přístupu. Uživatele tak není možné omezit jen časem, ale také úrovní přístupu, která mu znemožní vidět některé vyhrazené či citlivé části záznamu.

files/info_download.png

Integrovaný update

ATEAS již dávno disponuje automatickou aktualizací všech kamerových serverů v systému. Centrální instalace nové verze pro administrační server z instalačního ISO souboru však je minulostí. Software je služba a nyní dostává integrovaný update samozřejmě bez nutnosti připojovat servery systému k internetu.

 

files/info_tv.png

ATEAS v televizi

Univerzálnost přístupu do ATEASu je nyní dále rozšířena o možnost sledovat video v televizi. Nejedná se jen o DLNA vysílání, které bylo také přidáno, ale je k dispozici první nativní ATEAS TV klient (Android) optimalizovaný pro TV dálkové ovládání. Jednoduchý způsob vytvoření dohledového klienta s možností zobrazení až 16 kamer včetně H264 či H265 a zvuku.

files/info_cloud.png

ATEAS v režimu cloud

Mnozí z Vás si oblíbili distribuované nasazení ATEASu v mnoha lokalitách. Nový provozní režim systému umožňuje přistupovat k serverům bez nutnosti otevírat jakékoliv porty kamerového serveru. Nejsou třeba žádné výjimky ve firewallech či NAT, serverům nevadí dynamické adresy.


 

ATEAS Security 4.8.0

files/info_cuda.png

Podpora CUDA rozhraní

Pomocí CUDA GPU akcelerace pro všechny video formáty vč. H265 získává video dohled nový rozměr z hlediska výkonu. Aktuální NVidia GPU v ATEASu podporují video až do rozlišení 8K.

files/info_gui.png

Významně modernizované prostředí

Výrazně modernizované uživatelské prostředí přináší mnohem méně zbytečného kontrastu a efektů s důrazem na zobrazení videa a ergonomii. Nové je též např. integrované vyhledávání ve všech částech klientské aplikace.

files/info_activation.png

Automatická reaktivace licencí

Významným bonusem pro zákazníky s aktivním ATEAS PMA (neomezené aktualizace) je možnost online reaktivací licencí přímo v aplikaci! Spuštění systému na náhradním stroji je tak i bez virtualizace otázkou okamžiku a to i o víkendu či svátcích.

files/info_features.png

Desítky nových funkcí

Řada cenných funkcí obohatí Váš systém. Ať už se jedná o odložené události, automatické načítání zdrojů událostí z kamer, konzolidované zobrazení prvků v mapě, přepínání záznamu na sekundární streamy, inteligentní přehrávání, novou agresivní cluster technologii, integraci dokumentů anebo úpravy v mobilních klientech či mnoho dalších vylepšení, udělali jsme pro Váš video dohled maximum.


 

ATEAS Security 4.7.0

files/feature_mobile.png

Mobilní dohled s novými funkcemi

Mobilní klienti dostávají ve verzi 4.7 některé privilegované funkce doposud vyhrazené standardním klientům počínaje automatickým přihlášením a obnovou, přehráváním až 16 kamer současně s náhledem časové osy až po možnost mluvit přímo do kamer!

files/feature_hevc.png

Video formát H265 využitelný přes Onvif

Po zavedení graficky akcelerované podpory H265 v minulém vydání je nyní možné využít H265 video formát libovolného výrobce již přímo přes Onvif pomocí nových částí Onvif standardu (Media Service 2).

files/feature_videobar.png

Dynamický náhled z různých časů při procházení záznamu

Nový pomocník pro efektivní prohledávání záznamu umožňuje přímo během přehrávání zobrazovat náhled videa před a po aktuálním čase přehrávání ve volitelném časovém rozlišení.

files/feature_lprmask.png

Maskování částí videa pro detekci RZ vozidel

Přestože patří ATEAS LPR Engine na trhu k vůbec nejvýkonnějším modulům pro detekci a rozpoznávání RZ vozidel, máte nyní možnost dále snížit procento chybných detekcí či optimalizovat výkon pomocí maskování částí obrazu, které budou z detekce vyřazeny.